Uncategorized

Prečo si kúpiť nábytok z masívu?

Zariaďujete nový byt, dom či chalupu? Chcete vytvoriť originálne a pritom útulné priestory? Uvažujete o nábytku z masívu? Masívne drevo je stálicou na trhu s nábytkom. A niet divu. Veď je to stopercentné prírodný produkt a najprirodzenejší dekoračný predmet pre obytné priestory. Vo vašom interiéri vytvorí štýlovú a príjemnú atmosféru. Drevo je ideálny pre všetkých milovníkov vidieckeho rustikálneho štýlu. Nábytok z masívu má mnoho výhod a pri správnej starostlivosti vydrží desiatky rokov. Máme pre vás pár rád a tipov, prečo si vybrať nábytok z masívu a ako sa oň starať.

Čistá príroda pre útulný domov

Masívne drevo je veľmi hodnotný konštrukčný materiál pre výrobu nábytku. Sú to drevené dosky, ktoré sa získavajú rezaním kmeňa stromov. Stolári najčastejšie používajú dosky a zlepené rezivo. Drevo ponúka rôzne odtiene a kvalitné povrchy. Nábytok z masívu nájdete v širokom sortimente.

A aká je hlavná prednosť nábytku z masívu?

Predovšetkým kvalita, ktorá je v symbióze s prírodou. Nábytok z masívu nevyvoláva nežiaduce zdravotné ťažkosti, narozdiel od lacných náhrad dreva, ako sú napríklad lamino a drevotrieska. Lacné náhrady často uvoľňujú nežiaduce karcinogény a mutagény. Oproti tomu nábytok z masívu disponuje kvalitou overenou už po stáročia. Nezávadnosť je zvýšená použitím ekologických lakov a včelích voskov pre povrchovú úpravu. Nábytok z masívu je vhodný tiež pre alergikov i deti a všade tam, kde je zvýšená potrebná nezávadnosti interiérov.

Chalupa ako z rozprávky

Výhody nábytku z masívu sú však širšie. Kvalitná povrchová úprava zabezpečí ochranu nábytku. Povrch nábytku ponúka možnosť opráv a retušou podľa ľubovôle. Môžete si vybrať z rozmanitých povrchových odtieňov. Výrobky možno niekoľkokrát demontovať a opäť zmontovať bez straty pevnosti. Nábytok nestráca stabilitu spoja, čím zabraňuje nepríjemným vŕzgavými zvukom. Táto vlastnosť je dôležitá najmä u ťažších postelí, skriní a komôd. Nemožno zabudnúť ani na príjemnú vôňu nábytku.

Drevo umocní každý obytný priestor

Drevo prevonia celý interiér. Na dotyk je drevo veľmi príjemné a vytvára pocit bezpečia a spolupatričnosti s prírodou. Nábytok z masívu veľmi dobre vynikne v chatách a chalupách. Vytvorí štýlový interiér s mimoriadnym kúzlom. Drevený nábytok dodá interiérom na útulnosti a hrejivosti.

Zreje ako víno

Drevo sa vyznačuje svojou dlhovekosťou. Čím staršie, tým lepšie. Výrobky z dreva totiž postupom času pracujú a získavajú krásne prírodné odtiene. Dofarbujú sa pôsobením UV lúčov. Borovica získava farbu v červených odtieňoch a smrek dochádza až k šedivým tónom.