Uncategorized

Keď sestra spozná svojho brata ako sedemdesiatročná

Neverila vlastným očiam. Oproti nej sedel jej brat. Brat o ktorom toľké roky snívala, brat, ktorého si predstavovala, o ktorom fantazírovala. V jej fantáziách spolu prežili tie najväčšie dobrodružstvá. Predstavovala si, že z neho vyrástol stolár, že má rád drevo a raz jej vyrobí najkrajší drevený stolík do bytu.  Netuší prečo, ale často si to predstavovala a dnes tu sedí, priamo oproti nej a zatiaľ netuší, že ona je jeho sestra. Stolár síce nie je, ale už zistila, že je šikovný a opraví aj kompresor.

Keď mala Mária 2 roky, jej otec nechcel ostať na Slovensku, chcel vycestovať a skúsiť šťastie v Amerike. Matka však nechcela odísť. Jedného dňa sa vraj otec vzal a zobral so sebou aj syna, vtedy 9 ročného Rudolfa. Nikto nevedel, čo sa stalo, odišli tajne. Len mama Márie tušila, že si jej manžel predsa len chcel splniť sen a šiel pokúšať šťastie do veľkého sveta.

Kontakt sa prerušil a dlhé roky o sebe rodina nič nevedela. Mária netušila, že má brata a vlastne ani nevedela, že človek, ktorého pokladala za svojho otca, jej otcom nie je. Po dlhých 60 rokoch sa Mária dozvedela pravdu. Po smrti matky našla staré fotky, listy a zápisky v denníku, ktoré všetko opisovali. Neváhala ani sekundu a dala sa o pátrania po svojom otcovi a bratovi. Najprv to vyzeralo úplne beznádejne,  ale Mária sa nevzdávala. Trvalo celé dva roky, kým našla prvú stopu, ktorá sa však nakoniec ukázala ako mylná. Naviedla ju však iným smerom a koniec koncov bolo hľadanie po všetkých náročných peripetiách a úskaliach úspešné.  Podarilo sa jej skontaktovať  s Rudolfom Macom, nechcela ho atakovať hneď po telefóne, že je jeho sestra o ktorej tak dlho nič nepočul, ale dohodla si s ním stretnutie.

Mária sa vydala na vlastnú päsť do New Yorku. A teraz tu sedí, oproti je jej brat a ona sa odhodláva nájsť tie správne slová…