Uncategorized

Interiérový dizajn pre samoukov

Kúpili ste si holodom, základ už máte, ale teraz nastáva možno dokonca aj tá trošku nárocnejšia, respektíve v tomto prípade určite pracnejšia časť – potrebujete dom zariadiť, kúpiť všetko vybavenia a z prázdneho priestoru vytvoriť svôj domov. Niekto sa na to vyslovene teší, pretože je v podstate taký tajný interiérový dizajnér už od malička a od malého dieťatka sa teší na to, ako si zariadi svoj domček a niekoho to zas vyslovene desí a má z toho obrovský stres. S čímkoľvek sa identifikujete prinášame vám pár zaručných tipov, ktoré zaručene pomôžu a tým, ktorí vedia ako na to určite neublížia, naopak ich možno inšpirujú ešte k niečomu navyše, čo ich samých nenapadlo. Tak, pozrime sa na to:

  1. Jasné, môžete vojsť do obchodu a len tak halabala bez rozmyslu nakupovať, čo sa vám práve zapáči, ale nie je to úplne najlepší nápad. Úprimne vám radíme, takto to nerobte. Skončíte s mnohými zbytočnými vecami, respektíve skombinujte neskombinovateľné a s konečným výsledkom proste nebudete spokojný. Tak teraz keď už vieme, ako NIE, pozrieme sa na to ako ÁNO. Rada je jednoduchá – nadizajnujte si to dopredu. Dnes už existuje niekoľko online dizajnových programov, či už priamo od jednotlivých predajcov alebo voľne prístupných. Uľahčí vám to veľa práce a vy si budete istý, že konečný výsledok sa vám bude páčiť. Nezabudnite, že všetko má svoje miesto. Pomyselne môžete vymyslieť už aj kútik pre náradie či činky vášho milovaného.
  2. Inšpirujte sa. Dnes v online svete, kde sa skoro všetko zdieľa existuje množstvo blogov interiérového dizajnu, mnoho ľudí zdieľa na instagrame svoje nápady a výtvory. Inšpirujte sa a kombinujte.
  3. Hrajte sa tým. Keď už si budete myslieť, že máte výsledný stav dizajnu (myslím v dizajnovom programe nie v skutočnosti; ;)) Nechajte si to pár dní uležať a potom sa k tom vráťte. Veľakrát sa stane, že vás za ten čas napadne ešte niečo lepšie.
  4. Drevené stolíky z pásovej výroby versus unikátne kúsky zo starožitníctva? My v tom máme jasno! Nakupujte online aj v starožitníctve. Buďte kreatívny vo výbere svojho nákupného miesta, dá to možno viacej práce, ale nakoniec budete nadmieru spokojný s tým, aké unikátne kúsky nájdete.