Uncategorized

Pár rád pre váš úspešný obchod

Predávate počítače, kuchyne na mieru či vreckové nožíky? Na tom vôbec nezáleží. Naše rady platia pre každého obchodníka, ktorý chce byť úspešným.

Byť dobre naladený

Myslím, že jedna z úplne najdôležitejších vecí je to, aby ste boli dobre naladení. Poznám jeden cykloobchod, kde vám bicykle opravia veľmi kvalitne, ale ten pán je najviac nepríjemný človek, akého som kedy videla. Vyzerá to tak, že po dvoch rokoch fungovania, krachujú.

Veriť svojmu produktu

Viac ako na tom, čo predávate, je to, ako veľmi svojmu produktu veríte. Môžete predávať aj úplne najobyčajnejšiu vec, keď ste si vedomí jej kvalít, vždy predáte viac, ako keď predávate tú najlepšiu špecialitu, ale jej kvality si ani neuvedomujete. Športový kočíkso špeciálnym bezpečnostnými pásmi je úplne zbytočne prešpecializovaný ak v ňom jej predajca nemá dôveru.

Na nikoho netlačte

Úplne najhoršie je na potencionálneho klienta pri predaji vyvíjať nátlak. Opíšte klady opisovaného produktu, ale netlačte na predaj, nechajte rozhodnúť klienta samého. Samozrejme vyjadrite váš záujem o jeho spokojnosť a uistite ho, že sa vás môže na čokoľvek spýtať.

Neplytvajte časom

Dobrý obchodník vie, že čas sú peniaze. Koľko času investujete do vášho podnikania, toľko sa vám vráti v podobe peňazí, hlavne na začiatkoch obchodovania.

Dbajte na čistotu

Je dôležité, aby vaša predajňa bola pekná, čistá a uprataná a aby ste vy ako predajca, vždy vyzerali reprezentatívne. Samozrejme keď vaša predajňa farby trnava predáva farby a laky, príslušný odor je samozrejmý, nemalo by to však byť smrad spojený so špinou.

Buďte sebareflexívni

Ak sa vám obchodovať nedarí, zabaľte to skôr, než sa zadlžíte až po uši. Niekto na to jednoducho nie je, a zisťovať to 5 rokov naozaj nemá význam. Myslím, že po roku- dvoch snahy, by ste to už mali vedieť rozpoznať.

Tak dúfam, že vám naše rady pomohli a nech vám obchody rozkvitajú!