Uncategorized

EDB online databáza firiem

Ak by ste niekedy potrebovali nájsť firmu či spoločnosť, ktorá môže splniť vaše požiadavky ohľadom čokoľvek, iste by ste zašli na internet a niečo vo vyhľadávači našli. Poprípade by ste sa spýtali známych, či vám niekoho nevedia odporučiť. Existuje však register firiem fungujúca online, kde nájdete všetko o tej ktorej firme, ktorú hľadáte.

V online databáze EDB nájdete všetko – kontaktné údaje, informácie o manažmente, činnosti, obchodných značkách. Dohľadať tu môžete pri vami preferovanej firme ich ekonomické výsledky, aké certifikáty má či dokonca aké služby či produkty ponúka. Pri rozhodovaní vám určite napomôžu aj referencie, ktoré im zákazníci nechávajú.

Nie je to však služba iba potenciálnym zákazníkom. Ide predovšetkým o prezentáciu firmy navonok. Poskytnutím a aktualizovaním informácií o sebe či o svojej firme dávame navonok svetu vedieť že sme tu a sme ochotní naplniť do bodky to, o čom hovoríme vo svojej prezentácii. Na trhu zaplnenom firmami, či už v rôznych odvetviach alebo v tom „našom“, je dobré poznať konkurenciu a odlišovať sa, byť iný. Ak robím veci lepšie, som pre zákazníka väčším lákadlom.

História EDB je bohatá. Nedá sa povedať, že je na trhu nová. Založená bola v roku 1990, registrovaná bola o rok neskôr. Medzi jej najväčšie úspechy patrí vydanie prvého komerčného CR-rom v Československu. Obsahoval dáta z Registra organizácií Federálneho štatistického úradu. Po vzniku samostného štátu vznikla aj samostná spoločnosť v Sr a to EDB – Dataservis Slovakia s.r.o. Spoločnosť sa stala konzultantom systému pre vyhľadávanie obchodných a výrobných partnerov (konzultant pre spoluprácu Európskej databanky a EK).

Tesne pred rokom 2000 vznikla Európska databanka s.r.o, ktorá o rok neskôr oslavovala dekadu pôsobenia na slovenskom trhu. Do spolupráce so spoločnosťou vstupuje Česká republika, spoločnosť Creditinfo Group až z Islandu. Spustil sa tiež nový internetový modul EDB Euro, ktorý umožňuje registrovaným užívateľom pracovať s databázami európskych krajín.

V roku 2007 priniesol spustenie portálu B2B, no nemenej významná bola aj spolupráca s predajcom GPS navigácií v Sr, firmou Conan s.r.o. O rok neskôr sa vytvoril nový modul EURODATA, ktorý obsahoval 2 milióny firemných profilov z viacerých krajín Európy. V roku 2011 mení spoločnosť vlastníka, stáva sa nám Bisnode AB, ktorý zamestnáva viac ako tri tisícky zamestnancov vo viacerých krajinách Európy a na trhu pôsobí viac ako 15 rokov. Pred necelými 4 rokmi začala firma s predajom WLW. Je to profesionálny vyhľadávač výrobkov a služieb, k ďašlím CD-romom pribudlo aj DVD s kompletnou databázou firiem na Slovensku.

EDB Online databáza poskytuje online služby ale aj služby na mieru. Medzi online služby patrí Internetová prezentácia, Marketingové informácie, či Over partnera (platená služba, kedy majiteľ firmy môže overiť prípadných obchodných partnerov pred tým, ako s nim uzavrie obchod). Služby na mieru poskytujú možnosť nahliadnuť do Špecializovaných databáz alebo spraviť úzky výber z databázy, keď potrebujete iba špecifický okruh firiem či spoločností.