Uncategorized

Kríza v partnerstve

Veľmi silná tendencia, ktorá sa prejavuje v dnešnom svete je okamžite zahodiť to, čo nefunguje, namiesto toho, aby sme sa to pokúsili opraviť. Akú máte skúsenosť vy? Čo si o tom myslíte?

Keby sme sa tak správali len k veciam, nie je na tom nič zlé, lenže táto tendencia, pohľad či postoj sa od zahadzovania vecí presúva aj do našich partnerských vzťahov. Stále častejšie sa totiž stáva, že hneď ako sa objavia prvé problémy, v mysli už vzťah zahadzujeme. Nebolo by namiesto toho lepšie, keby sme sa najprv pokúšali nájsť pokazenú súčiastku nášho vzťahu?  Totiž myslím si, že problémy v partnerstve nie sú nezvyčajné a skoro v každom partnerstve nastanú chvíle, ktoré by sme nenazvali prechádzkou ružovou záhradou. To čo je však najdôležitejšie je nevzdávať to, nájsť to, čo nefunguje a opraviť to. Aspoň to skúsiť.

Čo však ak je problém inde, a vy len neviete nájsť spoločnú reč? Nič výraznejšie sa medzi vami neudialo, ale akosi sa do vášho vzťahu dostala nuda a stagnácia a vy sa už ani neviete spoločne porozprávať? Myslím, že je v tomto prípade potreba začať od seba. Nezmenili ste sa? Robíte ešte stál všetky tie zaujímavé veci ako predtým, ako ste začali so svojím partnerom chodiť? Netrávite čas už len spolu? To sú totiž časté príčiny toho, že partnerstvo stratí iskru. Partneri by spolu mali tráviť dostatok času ale tiež by sa to nemal preháňať. Nestraťte samého seba. Nezabudnite na kamarátov, svoje koníčky a záujmy. Buďte zaujímavý a zdieľajte to so svojím partnerom.

Môže sa rozprávať naozaj o všeličom. Najdôležitejšie je, aby vás to bavilo. Zaujíma vás zdravá výživa? Viete čo je kremelina? Podeľte sa o to so svojím partnerom. Láka vás interiérový dizajn? Tak sa pozrite napríklad na stránky designu ekoma , zaujímajte sa o svet, buďte štastný a vaše partnerstvo sa razom zmení.