Uncategorized

Ako na cudzí jazyk?

Ciest ako sa naučiť cudzí jazyk je neúrekom. Či uprednostňujete výučbu z pohodlia domova, cenovo výhodnú variantu, alebo kvalitu výučby, to ostáva na Vás. My Vám ale prinášame pár typov, ako na to.

1. CESTA DO ZAHRANIČIA

Najvhodnejšia, aj keď nie vždy najdostupnejšia z možností. Je známe, že človek sa priamo v prostredí dokáže naučiť cudzí jazyk rýchlejšie a ľahšie ako kdekoľvek inde.

2. JAZYKOVÝ KURZ

Výhodou je, že nemusíte cestovať nikam do zahraničia a aj napriek tomu sa dokážete naučiť jazyk pomerne kvalitne a veľakrát priamo od cudzinca z danej krajiny. Hodiny si viete nakombinovať do vášho voľného času, treba však počítať so sumou okolo 5 € za hodinu.

3. SAMOVÝUČBA

Umožňuje učiť sa jazyk kedykoľvek, kdekoľvek a akokoľvek dlho. V súčastnosti je na trhu mnoho možností samovýučby ako napríklad audioknihy, knihy pre samoukov (napr. angličtina pre začiatočníkov, základy nemčiny, a pod.), CD s výučbou slovnej zásoby a iné.

4. FILM, HUDBA

Cenovo najpriaznivejšia, veľmi obľúbená z ciest. Dá sa povedať, že ide o učenie hravou formou. Je dobré pozerať napr. film s titulkami v cudzom jazyku, alebo naopak film v cudzom jazyku so slovenskými/českými titulkami.