Uncategorized

Online pečiatky od Alamex

Pečiatky sa v dnešnej modernej dobe využívajú všade. Takisto ako v minulosti nestratili na význame a nájdeme ich všade, čo sa biznisu týka. Pečiatka má slúžiť na potvrdenie alebo odobrenie nejakého oficiálneho dokumentu, kde každá firma či osoba má svoju vlastnú s potrebnými informáciami o tom, na čo sa pečiatka používa.

Peciatky sme používali už ako malé deti s rôznymi tvarmi a farbami. V minulosti spĺňala pečiatka tú istú funkciu ako dnes, akurát dizajn sa odvtedy radikálne zmenil, no oficiálne dokumenty sa nimi potvrdzovali rovnako ako dnes.

Pečiatka spĺňa odvtedy stále tú istú funkciu a aj princíp je takmer rovnaký. Ide o súhrn informácií, zväčša na gumovej ploche, ktorá je pripevnená na pečiatku a následné namáčanie do atramentovej náplne zabudovanej v pečiatke, alebo plochy mimo nej a odtlačenie danej informácie na papier. Pečiatky sa dajú rozdeliť na samonamáčacie, ktoré majú v sebe zabudovanú namáčaciu plochu a tým pádom ich netreba namáčať inde a jednoduchým pohybom – stlačením, vytlačíme to, čo pečiatka obsahuje na dokument, ktorý si to žiada.

Takéto pečiatky sú dnes najpoužívanejšie a dostupné sú v rôznych cenových kategóriách v závislosti od veľkosti a v neposlednom rade aj od kvality, odolnosti a frekvencie používania. Tieto pečiatky sú však kvalitnejšie a výhodnejšie čo sa týka menenia informácií, pokiaľ budeme chcieť niečo zmeniť, pretože sa dajú meniť jednotlivé písmenka a zakaždým sa dá vyskladať niečo iné. Čo sa pri drevených, klasických pečiatkách nedá.

Drevené pečiatky tu boli odjakživa a dizajn sa tiež nejako veľmi nepozmenil. Masívne drevené telo v rôznych tvaroch a veľkostiach zakončené gumenou plochou, ktorá sa vyrába na mieru spolu s informáciou, ktorú má pečiatka obsahovať. Pokiaľ sa rozhodneme meniť obsah, netreba kupovať novú pečiatku, stačí dať vyrobiť novú gumenú plochu, čo nie je vôbec nákladná položka.

Pečiatky si môžeme zakúpiť či už v kamenných obchodoch alebo internetových e-shopoch.