Uncategorized

Kozmetika z kuchyne

Prírodná kozmetika sa dnes volá už naozaj hocičo. Ak v niečom nájdete aspoň výťažok z výťažku mrkvy, už sa to tak môže volať. Tú najlepšiu prírodnú kozmetiku však máte priamo vo svojej kuchyni. Skutočne. A v prípade, ak vám záleží na tom, čo jete a dávate si záležať a výbere kvalitných bio surovín, môžete si ju kľudne nazvať aj superextra bio eko. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate konkrétne tipy, čo všetko z vašej kuchyne môžete použiť a akým spôsobom to môžete spracovať tak, aby ste si takúto prírodnú kozmetiku vyrobili. Blížia sa vianoce a keď vás niečo veľmi inšpiruje, možno nájdete nové tipy na darčeky pre vašich blízkych pod vianočný 3D stromček.

Maska z uhoriek:

Okrem toho, že sa z uhoriek dá urobiť extrémne chutný, ľahký letný šalát, ktorý je tak nízkokalorický,že keď ho jete, chudnete(jeho strávením vydáte viac energie ako príjmete jeho zjedením) dajú sa použiť ako tonizujúca, omladzujúca, vrásky vyhladzujúca, proste skvelá pleťová maska, ktorá zanecháva pleť príjemne hladkú a sviežu.

Všestranný pomocník, kokosový olej:

Je fascinujúce na čo všetko sa dá použiť kokosový olej. Je to výborný pomocník na rozmanité varenie od základu na vyprážanie až po náhradu tuku do koláčov. Zároveň v kozmetike má nezastupiteľné miesto. Ak ho použijete po sprche na vlhké tele, vaša pokožka sa vám odvdačí príjemnou hebkosťou. Máte príliš suché vlasy? Doprajte im kokosový zábal, vďaka ktorým budú opäť hebké a lesklé. Umývate si zuby obyčajnou zubnou pastou? Niet nad kokosový olej. Okrem toho, že dezinfikuje ústnu dutinu a odstraňuje zápach je  antibakteriálny a vašim zubom dodá neodolateľnú žiarivú belosť.

Kávový peeling:

Urobte si rannú kávu z mletej kávy a následne môžete kávovú mletinu použiť ešte raz ako peeling vašej kože pri rannom sprchovaní. Prirodzený peeling zbaví vašu kožu odumretých častí a aj tých najjemnejších nečistôt. Nie je lepší štart do nového dňa ako hĺbkový osviežujúci a energizujúci kávový peeling.