Uncategorized

Chcete sa po pôrode dostať rýchlo do formy? Kúpte si kočík na behanie!

Je všeobecne známe, že pre čerstvé mamičky sú ideálnym reštartom ľahké cvičenie a a dlhé prechádzky. Hlavne po poslednom období s bruškom, kedy väčšina maminiek väčšinu času preleží v posteli. Ľahké cvičene je proste ten najlepší fyzický reštart a pomôcka na fyzické ale často krát aj psychické zotavenie sa. A najlepšie je cvičenie pri prechádzkach vonku. Je síce pravdou, že dnes je väčšina moderných obývačiek s kuchyňou navrhnutá tak, že by ste si mohli pokojne zacvičiť aj doma, ale čerstvému vzduchu sa proste nič nevyrovná.  Preto neváhajte a akonáhle je vaše dieťatko dosť staré na to, aby trávilo čas na čerstvom vzduchu, šup s ním von.

Keď už ste s bábätkom vonku, je to ideálna doba na cvičenie. Ako však skĺbiť cvičenie a prechádzku s kočíkom? Je určite potrebné jemne prehodnotiť cvičebné postupy. Len málokedy sa stane, že dieťatko bude pokojne spať, zatiaľ čo vy budete cvičiť na workoutovom ihrisku. Ideálne je cvičenie a prechádzku s kočíkom skĺbiť doslova – kúpte si športový kočík na behanie! Okrem iného beh je skvelá terapia na zmiernenie stresu po náročnom dni doma s deťmi.

Prečo je športový kočík na behanie ideálnou voľbou?

Existuje na to skutočne jednoduchý odpoveď. Beh bez kočíka je pre mladú maminku skoro nemožným. Samozrejme existujú výnimky ktorým sa o deti starajú 2 babičky a tiež manžel, ktorý chodí z práce o tretej, ale realita väčšiny mamičiek je menej ružová. Sú radi ak majú na seba hodinku večer. Preto šikovná maminka skĺbi užitočné s užitočným a čas, ktorý by venovala kočíkovaniu zmení na beh.  Iste, aj chôdza na dlhšie vzdialenosti má svoje benefity, ale čo i len krátky beh veľmi rýchlo zvýši rast svalov a pozitívne vplýva na silu a vytrvalosť.

Dajte si však pozor na kvalitu!

Ako pri všetkých výrobkoch aj pri kočíkoch je dôležité, aby ste si vybrali  kvalitný kus. Na trhu existuje mnoho značiek a cenové relácie sa líšia o stovky eur. Preto si dobre naštudujte, čo kupujete a za kvalitu si priplaťte, oplatí sa to!